26 серпня стартує голосування у конкурсі ВГБ Львівщини: інформація про голосування та проєкти

17 проєктів візьмуть участь у голосуванні в рамках конкурсу "Всеукранський громадський бюджет Львівської області". До уваги мешканців області надаємо детальну інформацію про кожен проєкт (номер, назва, мета), про те, хто може голосувати (віковий та географічний ценз), у який спосіб (електронне голосування, голосування у ЦНАП) та у яких місцях (адреси ЦНАПів).

ПРО ГОЛОСУВАННЯ

Переможця Конкурсу визначать мешканці Львівської області шляхом електронного голосування, яке відбудеться 26 серпня - 4 вересня. Мешканці регіону матимуть можливість проголосувати на онлайн-платформі Конкурсу  https://vgblv.pb.org.ua (інструкції) або ж у мережі Центрів надання адміністративних послуг  (ЦНАП), що візьмуть участь у голосуванні - https://vgblv.pb.org.ua/pages/cnap.  

Нагадаємо, що голосувати мають право особи у віці від 16 років. Для того, щоб проголосувати необхідно мати зареєстроване місце проживання у межах Львівській області.

ПРО ПРОЄКТИ

На платформі було зареєстровано 21 проєкт. Були видалені з технічних причин 4 заявки (в основному дублюючі проєкти). Отримали можливість взяти участь у електронному голосуванні. Найбільше проєктів (12) подано у напрямку "Туристична привабливість", третина проєктів (5) стосувалися  напрямку "Конкурентоспроможна економіка".  


ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАНІ ПРОЄКТИ

№3. Історично-пізнавальний еко-тур містами: Трускавець, Дрогобич, Борислав


Метою проєкту є створення нових туристичних маршрутів на основі міжмуніципальної співпраці. Для чого заплановано придбати три туристичні електромобілі для Трускавця, Дрогобича та Борислава. 

№4. Під відкритим небом" - проєкт з облаштування мотузкового парку та кінотеатру під відкритим небом (м.Борислав)


Мета проєкту - сприяти розвитку сімейного, рекреаційного та спортивного туризму у місті Бориславі та регіоні шляхом  створення єдиного в області безкоштовного рекреаційного центру сімейного активного відпочинку, що включатиме кінотеатр під відкритим небом та мотузковий парк.

№5. Моніторинг лісів Львівщини та покращення їх біологічної стійкості


Уявіть роботів, які відстежують стан лісів, охороняють їх від незаконних рубок та навіть здійснюють висадку лісу, особливо у важкодоступних для людей гірських територіях. Це можливо про наше найближче майбутнє. Проєктом передбачається створення мобільного додатку "Ліси Львівщини у смартфоні", а також системи моніторингу стану лісів і закупівлю першого робота-квадрокоптера, який ніколи не втомлюватиметься садити ліс.

№6. Мандрівний учбовий розвитковий хаб «МУРАХА» (Жовківський район)


Мета проєкту - залучення школярів, молоді до змістовного активного відпочинку (туризму), пропагування здорового способу життя шляхом покращення матеріально-технічної бази Жовківського районного дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму.

№7. Закупівля плавальних засобів для відпочинку на муніципальному озері курорту Моршин


Мета проєкту - ефективне використання туристичного і природного потенціалу курорту Моршин, збереження об'єктів туристично-рекреаційної спадщини, забезпечення їх доступності, збільшення потоку туристів, шляхом придбання 10 катамаранів та 10 човнів для організації відпочинку на муніципальному озері курорту Моршин.

№9. Покращення транспортної доступності відвідувачів з м. Львова до ведмежого притулку «Домажир»


Мета проєкту - закупівля автобуса для організації еко-турів для жителів та гостей м.Львова до туристичних об’єктів Біорезервату Розточчя. Налагодження прямого сполучення з центру міста до Ведмежого притулку «Домажир», що є символічними воротами до Розточчя, а також Яворівського національного парку.

№10. Мобільна інноваційна лабораторія «Tech LabInno”


Кожна дитина на Львівщині має долучитися до інноваційних процесів сучасності. Мета проєкту - залучення старшокласників області для ознайомлення з інноваційними технологіями, залучення учнів до інноваційних процесів, акумулювання та виявлення потенціалу в учнів під час використання основ прототипування, 3D моделювання, фрезерування, гравіювання та використання лазерної установки при роботі, використання робототехніки та VR технологій. Цьому має сприяти придбання транспорту та обладнання для створення мобільної лабораторія Tech LabInno. 

№11. Музей Яворівської традиційної іграшки


Як зберегти унікальні традиції українського народу та передати їх підростаючому поколінню? Справа життя ентузіастів Яворівщини може віднайти Вашу підтримку! Мета проєкту: створення першого музею в Україні традиційної яворівської іграшки. Музей планується оснастити деревообробним обладнанням, яке забезпечить можливість виготовлення традиційної іграшки та проведення навчань та майстер-класів. 

№12. Розвиток велотуризму у Львівській області 

Мета проекту - підвищення рівня доступності туристичних об’єктів Львівщини, розташованих поза межами транспортних магістралей, активізація їх розвитку та соціального-економічного розвитку сільських територій, шляхом придбання велосипедів та створення центру велопрокату на території Миколаївського району.

№13. Створення туристичної локації в м. Новий РозділВ Україні небагато населених пунктів, які мають озера на території самого міста, що є надзвичайно привабливим туристичним об’єктом. У центральній частині міста Новий Розділ є чудова штучна водойма. Даним проєктом пропонується створити туристичну локацію облаштувавши територію набережної елементами скейт-парку, літньою сценою, мотузковим парком, інклюзивним майданчиком.

№14. Підвищення рівня туристичної привабливості на території Зимноводівської сільської ради


П'ять років поспіль на стадіоні «Арена Хіни» у селі Зимна Вода проводиться унікальний щорічний Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Гомін Лемківщини». Для організації концертної програми в оренду береться звукове та світлове обладнання, екрани, музичні інструменти тощо. В рамках проєкту планується закупити власне обладнання для покращення акустики заходу та зменшення витрат на його проведення. 

№15. Закупівля професійного обладнання для пральні у КНП "Жидачівська ЦРЛ"


Приміщення пральні КНП "Жидачівська ЦРЛ" функціонує з 1944 року і тепер перебуває у вкрай незадовільному стані. В установі проходять стаціонарне лікування близько 5 тисяч пацієнтів в рік. Ситуацію ускладнює пандемія COVID-19, що вимагає від персоналу дотримання правил біологічного захисту.  Мета проєкту - придбання та обладнання сучасними професійними пральними машинами, сушильними барабанам, прасувальним катком для покращення умов прання, сушіння, прасування та зберігання білизни, рушників та спецодягу у КНП "ЖидачівськаЦРЛ" що водночас зменшить витрати часу та електроенергії.

№17. Туризм без(за)кордонів: створення інфраструктури туристичного кластера «Львівське Опілля» (Миколаївський район)


Дивовижні села Львівського Опілля - це горби, поля, ліси, озера і джерела серед лісу. Лише за 20 км від міста. Мета проєкту - створити на території Тростянецької ОТГ мультисекторний комплекс туристичних продуктів на перетині культури, зеленого та ділового туризму, як двигун для розвитку туристичної галузі мікрорегіону «Львівське Опілля»

№18. Закупівля обладнання для створення digital-простору з ефектом іммерсивного занурення в “Соколі” (Перемишлянський район)


Метою проєкту є створення інноваційного цифрового мультифункціонального простору, покликаного стати домінантним акцентом культурно-туристичного центру Бібрської ОТГ “Сокіл”, а відтак новим туристичним магнітом для Львівщини.

 

№19. Створення туристично інформаційного центру "Славсько" (Сколівський район)


Мета проекту - підвищення туристичної привабливості Славської ОТГ шляхом покращення інформаційного забезпечення туристів та екскурсантів. В рамках проєкту заплановано придбати модульне приміщення, де розташовуватимуться: сучасний туристично-інформаційний центр; коворкінг туристичних стартапів; переговірна та тренінгова кімната, а також офіс Агенції розвитку Славської об'єднаної громади.

№20. Підвищення впізнаваності та туристичної привабливості дрібних с/г виробників Львівщини


Метою цього проєкту є підвищення впізнаваності дрібних, локальних виробників Львівської області, вдосконалення інформаційних ресурсів шляхом встановлення вказівників до сільськогосподарських виробників та фермерських господарств, а також закупівля модульного, мобільного та інформаційного майданчика для реалізації фермерської продукції серед жителів та туристів Львівської області, а також ознайомлення туристів із об’єктами агро-туризму області.

№21. Соціальне підприємство "Працетерапія" (Бродівський район)

Мета проєкту - створити умови для працевлаштування та денної зайнятості людей з інвалідністю віком від 20 до 35 років, що проживають у місті Броди та Бродівському районі та у Підкамінському психоневрологічному інтернаті шляхом створення соціального підприємство «Працетерапія». В рамках проєкту передбачається покращення матеріально-технічного забезпечення бази навчально-виробничих майстерень СП «Працетерапія».