Музей Яворівської традиційної іграшки Брав участь

Доданий
14.08.2020
Номер
11
Туристична привабливість

Музей яворівської традиційної іграшки покликаний залучати ознайомлювати дітей та дорослих з народною іграшкою Яворівщини, України, світу. Музей яворівської іграшки передбачає виготовлення забавок в інтерактивних майстернях від ознайомлення історії, значення і сенсу гри до технології виготовлення власне забавки. У музеї передається досвід майстрування

Автор проєкту
Наталія
Наталія Лялюк
Бюджет
1 171 565 грн
Розрахунок загального кошторису
Теги
Туризм
Район
Яворівський район
Адреса
вул. Львівська, 26, смт Івано-Франкове

Опис

Чи Ваш проєкт має співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10% з місцевого бюджету?

Так.
117157 грн

Мета та завдання проєкту

1) Виховання дітей в українських традиціях
2) Виготовлення традиційної яворівської іграшки
3) Навчання учнів задля перейняття досвіду майстрування забавок
4) Популяризація української традиційної іграшки в Україні
5) Популяризація української традиційної іграшки у світі
6) Наукове дослідження народної іграшки
7) Збереження (консервація, реставрація) вцілілих іграшок з минулого
8) Плекання колекції музею яворівської традиційної іграшки
9) Плекання ремесла яворівської традиційної іграшки

Кількість населення, на яке поширюватиметься проєкт

Проект розрахований на жителів Львівської області та туристів. Планово 21 тис на рік

Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проєкт

В сучасному диджиталізованому світі, на превеликий жаль зникають національні традиції, що пройшли крізь віка та дві світові війни 20-го століття. Змінюються морально-етичні орієнтири у глобалізованому світі. Традиційна історична народна гра (забавка) бавить, розважає, навчає, моделює уявні ситуації, розвиває та виховує. Завдяки музею отримаємо унікальну можливість зберегти традиції української дерев’яної іграшки (нині живе лише одна майстриня зі старшого покоління із 90 сімей-майстрів початку 20-го століття) та зможемо виховати нове покоління іграшкарів. Збільшимо кількість туристів за рахунок проведення постійно діючих майстер-класів з виготовлення яворівської забавки,яка слугуватиме також і сувеніром ,який буде зроблений власноруч.

Пріоритетна ціль реалізації проєкту - конкурентоспроможна економіка, туристична привабливість

Проект відповідає стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року.(Ціль 1.1; 1.4; 1.4.3; 1.4.5)
Ціль. 1. Збагачення і розширення культурно-мистецької палітри традиційних українських ремесел і мистецтв, виховання естетичного смаку дітей і молоді та навчання їх ремесла й спілкування.. Адже яворівська іграшка сприяє різносторонньому розвитку, соціалізації й товариськості різних вікових груп. 2. Популяризація цього виду народного мистецтва в цілій Україні і в світі, що сприятиме соборності й туристичній привабливості Яворівщини. Для туристів забавка послужить унікальним сувеніром 3.Створення умов для збереження, вивчення, виробництва, розвитку й поширення традиційного ремесла, що популяризує національну іграшку, зокрема локальну автентичну іграшку, що традиційно розвивається з 18 ст.
Усе це відповідає Основним цілям Міністерства культури, молоді та спорту і туризму України до 2025 року схваленим 29 вересня 2019 року, зокрема Ціль - 4.1; 4.6

Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проєкту.

1) Створення першого музею в Україні традиційної яворівської іграшки
2) Збільшення від 1-2 майстрів яворівської іграшки до 50-ти, хто б зміг передавати ремесло виготовлення справжньої традиційної забавки
3) Створення музею, який зможе приймати від 20 до 150 відвідувачів на день для ознайомлення і навчання етнічних майстер-класів.

Інноваційність, соціальна ефективність, загальнодоступність, бюджетна ефективність проєкту

Іноваційність проекту полягає в тому, щоб організувати інтерактивний простір для дітей та відвідувачів музею, а саме створення рухомих великих іграшок, рухомих конструкцій з дотриманням традиційного сегменту. Соціальна ефективність для нас – це забезпечити доступ до майстер-класів та музею дітей та відвідувачів усіх соціальних груп. Щодо бюджету хочемо зазначити, що за ці кошти зможемо забезпечити музей деревообробним обладнанням, яке забезпечить можливість виготовлення традиційної іграшки та проведення навчань та майстер-класів.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1) Закупівля станків для початку роботи майстерні
2) Створення і навчання людей, які допомагатимуть створювати іграшку традиційного зразка і допомагати проводити майстер-класи для дітей та дорослих.

Яка частина фінансування вашого проєкту із державного бюджету (грн)?

1054408

Обсяг співфінансування проєкту з місцевого бюджету, грн

117157

Вкажіть ваш E-mai

m-sokil@meta.ua

Фотографії

Файли