"Під відкритим небом" - проєкт з облаштування мотузкового парку та кінотеатру під відкритим небом На реалізації

Доданий
13.08.2020
Номер
4
Туристична привабливість

Бориславський парк площею 12,7096 га є єдиним природним ландшафтом в центрі курортно-туристичної агломерації Дрогобич-Трускавець-Східниця для розвитку сімейного та спортивного туризму. Незадіяна значна площа парку, необхідної висоти та форми дерева є ідеальними умовами для створення мотузкового парку, а рівнинна територія та велика поляна - для організації кінотеатру під відкритим небом.

Автор проєкту
Ігор
Ігор Саган
Бюджет
1 370 906 грн
Розрахунок загального кошторису
Теги
Туризм
Район
м.Борислав
Адреса
вул. Шевченка, 37, Борислав

Опис

Чи Ваш проєкт має співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10% з місцевого бюджету?

Так.
співфінансування від Бориславської міської ради становить 250 тис. грн., в обсязі 18% відсотків від загальної вартості проєкту

Мета та завдання проєкту

Мета та завдання проєкту
сприяти розвитку сімейного, рекреаційного та спортивного туризму у місті Бориславі та регіоні та покращенню загального стану здоров’я мешканців та гостей міста.
Завдання проєкту:
-розвиток туристичного потенціалу м.Борислав;
-впорядкування рекреаційних зон та створення умов для розвитку зеленого туризму;
-створення нових туристичних продуктів

Кількість населення, на яке поширюватиметься проєкт

більше 312 тис. осіб

Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проєкт

Довший час панував стереотип, що місто Борислав є не лише непривабливим для туристів, але й відверто занедбаним: загазованість території, забруднення навколишнього середовища нафтою, газом та продуктами їх переробки, один з найвищих показників в області на онкологічні захворювання та захворювання серцево-судинної і легеневої системи, в тому числі і серед підлітків. Єдиним місцем, в якому відсутня загазованість, є “Бориславський міський парк культури та відпочинку”.
Однак, місто – це ми, а, відтак, прямо впливаємо на його життя та імідж. Сьогодні Борислав прагне розвитку та розвивається. У 2019-2020 роках місто розробляло свою айдентику. А як нову туристичну ідею автори стратегії запропонували розвивати відпочинок для сімей з дітьми.
У той час, як Трускавець є курортом, Дрогобич тяжіє до історії і культури, а Східниця — ретрит-центром для всіх, хто хоче відпочити від шуму, Борислав ідеально може доповнити цю компанію з сімейним продуктом №1 у Львівській області для проведення вихідних із сім’єю.Тут є гірськолижний курорт Буковиця з інфраструктурою для дітей та великий Бориславський парк у центрі міста площею 12,7096 га з музеєм засновника гасової лампи Йогана Зега, скейт-парком та дитячим майданчиком, велодоріжками, нафтовими вишками-качалками, за роботою яких можна спостерігати, відпочиваючи в Бориславському парку. Саме така нафтова качалка стала основою логотипу міста Борислав, яка розміщена на нафтовій краплині. Ця ніша сімейного відпочинку є незайнята в області. А у міста Борислав є для цього можливості, потенціал та напрацювання у даній сфері.
Мотузковий парк - це новий вид активного сімейного та корпоративного відпочинку - це спорт, оригінальне дозвілля для будь-якого віку! Тут можна насолодитись чудовими краєвидами, подолати страх висоти та випробувати свою відвагу у проходженні цікавого маршруту над землею, отримати море емоцій та забути про повсякденні клопоти. Це дасть можливість також вирішити проблему із кронуванням дерев, зрізкою старих та збереженням екосистеми парку. Мотузковий парк — це чудова нагода зібратися усією сім’єю, разом із друзями чи колегами, випробувати свої сили і з користю провести час.
Створення мотузкового парку площею 0,92 га у Бориславському парку передбачає наявність трас різних висот і рівнів складності. Для малюків і дорослих, для початківців і досвідчених екстремалів, для найспритніших і тих, хто лише пробує свої сили. Він неодмінно стане улюбленим екстремальним маршрутом для кожного, хто бажає відчути себе справжнім альпіністом, втекти від буденності і насолодитися відпочинком на свіжому повітрі. А продовженням активного дозвілля у Бориславському парку стане відвідування кінотеатру під відкритим небом, який передбачає якісний перегляд на свіжому повітрі сучасних фільмів на широкоформатному екрані з обговореннями, спілкування та знайомство представників різних вікових груп та соціальних категорій населення. Правильно підібрана тематика фільмів стане не лише розвагою, але й навчанням, вихованням та мотивацією до активної громадянської позиції, нових ініціатив та всебічного розвитку регіону. Перегляд фільмів у поєднанні із культурною програмою (концерти, творчі зустрічі, виставки, фестивалі тощо) створить унікальну атмосферу наповнену живими емоціями, за якими приїжджають туристи як з України, та із-за кордону.
Отже, реалізація проєкту "Під відкритим небом" - проєкт з облаштування мотузкового парку та кінотеатру під відкритим небом у Бориславському парку Львівської області задля розвитку рекреаційного сімейного туризму в регіоні» відповідає стратегічним цілям та завданням як Львівської області, так і міста Борислава зокрема, є актуальною, відповідає потребам населенню регіону, базується на попередніх досягненнях у напрямку розвитку туристичної інфраструктури парку, міста та області.

Пріоритетна ціль реалізації проєкту - конкурентоспроможна економіка, туристична привабливість

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ 5 «ТУРИСТИЧНА ПРИВАБЛИВІСТЬ»
Операційна ціль 5.1. Туристична інфраструктура
5.1.3. Запобігання деградації рекреаційних зон та втрати туристично-рекреаційних ресурсів
Запобігання втраті, раціональне використання й збереження курортних факторів території області.
Операційна ціль 5.3. Туристичні продукти
5.3.1.Створення та просування нових туристичних продуктів (в т.ч. культурних та мистецьких проектів)
Розвиток пізнавально-екологічного туризму з використанням рекреаційних можливостей національного й регіональних ландшафтних парків та інших об’єктів природно-заповідного фонду.
5.3.2. Розвиток зеленого, активного, спортивного та вело- туризму
Розвиток активних видів туризму (велосипедний, водний, гірськолижний, пішохідний тощо).

Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проєкту.

обладнання для мотузкового парку:
- 8 елементів підвісних підліткових,
- 16 підвісних елементів дорослих,
- 3 елементи для підйому,
- 3 елементи для спуску (тролей),
- 16 платформ для дорослих,
- 8 платформ підліткових,
- 24 комплекти індивідуального страхувального спорядження (каска, два карабіни, страхувальна система, самострахування, блок-ролик для безперервної страховки)
обладнання для кінотеатру під відкритим небом
- екран,
- проектор,
-30 розкладних стільців,
-2 столи,
-1 комп’ютер,
-2 термоподи,
-2 акустичні системи,
- 2 сабвуфери,
-6 стійок під обладнання,
- 1 пульт керування,
- 2 світлодіодних LED-прожектори,
- 10 кап,
- 1 мультикор,
- 10 комутацій.
- впорядкування 0,92 га рекреаційної зони для мотузкового парку та 0,5 га для кінотеатру під відкритим небом.
- створення єдиного в області безкоштовного рекреаційного центру сімейного активного відпочинку для соціально-вразливих категорій населення (діти сімей АТО, ВПО, малозабезпечених, багатодітних, люди пенсійного віку та/або з інвалідністю).
- створення нового туристичного продукту - комплексний сімейний відпочинок на свіжому повітрі.

Інноваційність, соціальна ефективність, загальнодоступність, бюджетна ефективність проєкту

Інноваційність
Інноваційність даного проєкту полягає у створенні єдиного в регіоні мульти-парку орієнтованого на розвиток сімейного рекреаційного туризму на території, що знаходиться у Бориславському парку, в центрі курортно-туристичної агломерації Дрогобич-Трускавець-Східниця, передбачає повноцінний денний сімейний відпочинок, що включає спортивні туристичні об’єкти (скейт-парк, мотузковий парк, велодоріжки), зелений туризм (озеро, зелені насадження), рекреаційний туризм (бювет з мінеральною водою), подієвий туризм (кінотеатр під відкритим небом, зелений театр) та розважальний туризм (дитячий ігровий майданчик, атракціони).
Економічна ефективність
Діяльність парку є сезонною та триває 6 місяців (травень-листопад). Зважаючи на розвиток інфраструктури парку, кількість відвідувачів (місцевих мешканців, гостей, туристів) постійно зростає. Із облаштуванням мотузкового парку та кінотаетру під відкритим небом буде щонайменше
по 1 тис. осіб з понеділка по п’ятницю та по 4 тис. осіб у суботу та неділю, не враховуючи державних свят, відзначення пам’ятних дат та інших масових культурних подій.
Отже, за 1 рік користувачами даних туристичних об’єктів буде 312 тис.осіб:
1000осіб Х 5днів Х 24 тижнів + 4000осіб Х 2дні Х 24
Термін експлуатації придбаного в рамках даного проекту обладнання становить від 3 до 10 років.
За 3 роки користувачами буде 936 тис. осіб.
Економічна ефективність становить: 1370,906 тис.грн:936тис.осіб=1,46грн/особу
Бюджетна та соціальна ефективність
Середня вартість квитка у мотузковий парк у Львівській області становить 20 грн/особу. 50% від вартості йтиме на обслуговування (персонал, обслуговування).
Оскільки даний проєкт є соціально орієнтованим, то передбачає безкоштовне користування для пільгових категорій (діти сімей АТО, ВПО, малозабезпечених, багатодітних, люди пенсійного віку та/або з інвалідністю), які становитимуть не менше 75% усіх відвідувачів парку.
За 1 рік діяльності КНП “Бориславський міський парк культури та відпочинку” отримає додаткових надходжень 780тис.грн (78тис осіб Х 10 грн/квиток), які в подальшому будуть спрямовані на розвиток туристичної та рекреаційної інфраструктури парку.
Загальнодоступність
Придбане в рамках даного проєкту обладнання буде взяте на баланс КНП “Бориславський міський парк культури та відпочинку”, комунальною некомерційною установою, основним завданням якого є задоволення духовних і естетичних запитів населення, культурного дозвілля і відпочинку, зміцнення здоров’я, розвитку соціальної і творчої активності людини.
У поєднанні з уже діючим скейт-парком та музеєм гасової лампи,велодоріжками та дитячим майданчиком, мотузковий парк та кінотеатр під відкритим небом створять єдиний комплексний центр для розвитку рекреаційного, сімейного, спортивного та зеленого туризму у Львівській області загалом

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

Місяць
- організація тендерних процедур щодо придбання обладнання для мотузкового парку в системі “PROZORRO”
- організація тендерних процедур щодо придбання обладнання для кінотеатру під відкритим небом в системі “PROZORRO”
Місяць
-доставка та монтаж обладнання для мотузкового парку
-доставка та монтаж обладнання для кінотеатру під відкритим небом
-описова та фінансова звітність по реалізації проєкту.
Інформаційний супровід проєкту відбувається на всіх етапах та забезпечується місцевими, районними та обласними ЗМІ, Бориславською міською та районною радою, Департаментом економіки ЛОДА, соціальними центрами Львівської області, ветеранськими спілками області та іншими інститутами громадянського суспільства.

Яка частина фінансування вашого проєкту із державного бюджету (грн)?

1120906

Обсяг співфінансування проєкту з місцевого бюджету, грн

250000

Вкажіть ваш E-mai

ko.natalija@gmail.com

Фотографії

Експертна оцінка