Розвиток велотуризму у Львівській області Брав участь

Доданий
14.08.2020
Номер
12
Туристична привабливість

Львівщина - регіон, у якому є все необхідне для розвитку велотуризму на сучасному рівні: продумані маршрути, прокат туристичного спорядження та ін.Та незавжди є можливість скористатись цим у всіх районах області, зокрема і у Миколаївському.Район багатий на історичні пам’ятки та має усі передумови розвитку велотуризму, тому на сьогодні і виникла ідея у створенні центру велопракату на Миколаївщині.

Теги
Туризм
Район
Загальнообласний
Адреса
вул. Володимира Великого, 6, Миколаїв

Опис

Чи Ваш проєкт має співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10% з місцевого бюджету?

Так.
Співфінансування з районного бюджету - 110,440 тис. грн. - 11 %

Мета та завдання проєкту

Мета проекту - підвищення рівня доступності туристичних об’єктів Львівщини, розташованих поза межами транспортних магістралей, активізація їх розвитку та соціального-економічного розвитку сільських територій, шляхом придбання велосипедів та створення центру велопрокату на території Миколаївського району.

Завдання проекту:
- збільшити матеріально-технічну базу галузі вело-туризму регіону;
- сформувати туристично-привабливий імідж регіону;
- залучити населення, зокрема молодь, до ведення здорового способу життя;
- провести інформаційну кампанію проекту.

Кількість населення, на яке поширюватиметься проєкт

Понад 1 млн. осіб

Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проєкт

Миколаївський райо́н — район України у центрі Львівської області південніше від Львова. Районний та адміністративний центр — місто районного значення Миколаїв. Населення становить 63 147 осіб. Площа району — 675 км², що становить 3,09% території Львівської області.
Зважаючи на місце і роль туризму в житті суспільства, держава проголошує його одним із пріоритетних напрямів розвитку національної культури та економіки. Стратегічна мета розвитку туризму в Україні полягає у створенні продукту, конкурентоспроможного на світовому ринку, здатного максимально задовольнити туристські потреби населення країни й у реалізації туристичного потенціалу кожного регіону.
Миколаївський край відомий як більш індустріальний , але маловідомий як туристичний. Проте, він має великий природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал. Даний проект передбачає розкриття туристичних та екскурсійних можливостей Миколаївського краю і Львівщини вцілому, дослідження й опис об'єктів природи, історії і культури, що є перлинами краю та визначення напрямів, проблем і перспектив розвитку велотуризму Львівщини , і Миколаївського району зокрема, а також матиме позитивний економічний ефект.
На території Миколаївського району є багато потенційно привабливих туристичних об’єктів . Проте, відсутнє чітке стратегічне бачення подальшого розвитку туризму районі та інформування про привабливість регіону. Тому необхідно зайнятись розробкою та впровадженням комплексного туристичного продукту громади та промоцією регіону задля створення його позитивного іміджу та покращення соціально-економічного розвитку району.

Пріоритетна ціль реалізації проєкту - конкурентоспроможна економіка, туристична привабливість

Державної стратегії регіонального розвитку на період
до 2020 року
ЦІЛЬ 1 Підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів
- 3. Підвищення ефективності використання внутрішніх факторів розвитку регіонів

Стратегія розвитку Львівської області на період
до 2020 року
Стратегічна ціль 5 «Туристична привабливість»
- операційна ціль 5.3. Туристичні продукти
- завдання 5.3.2. Розвиток зеленого, активного,
спортивного та велотуризму

Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проєкту.

Кількісні
- Збільшення кількості туристів, які відвідають район та область, на 35 %
- Придбано 80 огдиниць нових велосипедів
- Наповнення місцевих бюджетів на 13%
- Збільшення робочих місць
Якісні :
- Залучення населення, зокрема молоді, до ведення здорового способу життя;
- Створення додаткових занять для дітей та молоді, змістовне дозвілля;
- Запровадження традиційного сімейного активного відпочинку;
- Розвиток туризму на Львівщині;
- Промоція Миколаївщини туристичної.

Інноваційність, соціальна ефективність, загальнодоступність, бюджетна ефективність проєкту

Реалізація цього проекту виявиться економічним поштовхом для розвитку місцевої територіальної громади. За проектом залученість місцевого населення до сфери обслуговування (туристичного) дасть можливість підвищити їх економічний та соціальний стан. Покращення туристичної інфраструктури та сфери обслуговування вплине на кількість туристів, активізуючи туристичні потоки. Це в свою чергу призведе до економічного зростання регіону через надходження до місцевого бюджету податкових оплат. Сплата податків від туристичних фірм, що реалізуватимуть цей туристичний продукт підвищить економічний та інвестиційний рівень громади. Разом з цим реалізація цього та інших аналогічних проектів дасть поштовх для розвитку механізмів соціально-економічної самодостатності місцевої регіону.
Подальше утримання туристичного обладнанн і устаткування буде здійснюватись за рахунок коштів місцевого бюджету.

Реалізація проекту вплине на підвищення рівня розвитку туристичної інфраструктури громади. Учасниками туристичних маршрутів будуть – населення Львівщини і ближнього зарубіжжя і областей, школярі, студенти та спеціалізовані екологічні (науковці, фахівці) групи та інші.
Також реалізації проекту зумовить підвищення рівня авторитету та довіри до місцевої влади та підвищить активність місцевих мешканців у вирішенні проблем громади.

Реалізація проекту матиме суттєвий структурний вплив результатів проекту на зміцнення політичної тривкості громади та на формування нових суспільних відносин у її межах і посприяє покращенню соціально-політичного клімату в регіоні та зростанню рівня довіри жителів до органів влади. Також реалізуючи проект сприятиме формуванню громадської свідомості жителів та активізацію їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Створити робочу групу з реалізації проєкту.
2. Провести відбір підрядної організації.
3. Провести процедуру закупівлі необхідного обладнання.
4. Взяття на баланс придбане обладнання.
5. Підведення підсумків та інформування населення про результати реалізації проєкту.

Яка частина фінансування вашого проєкту із державного бюджету (грн)?

893560.0

Обсяг співфінансування проєкту з місцевого бюджету, грн

110440.0

Вкажіть ваш E-mai

nastjasenciv@gmail.com

Фотографії

Експертна оцінка