Львівщина матиме Всеукраїнський громадський бюджет

У 2020 році на реалізацію конкурсу «Всеукраїнський громадський бюджет» (ВГБ) у Львівській області передбачено 2,35 млн грн. Відповідні кошти заклав Уряд в рамках фінансування Державного фонду регіонального розвитку на поточний рік.

За словами першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика, Всеукраїнський громадський бюджет на регіональному рівні вперше дозволить громадянам визначити, на які проєкти спрямовувати кошти ДФРР. Це дієвий інструмент в руках активних мешканців області для реалізації цікавих та важливих для суспільства проєктів шляхом відкритого громадського електронного голосування.

Департамент економічної політики Львівської ОДА за підтримки партнерів проєкту – Агенції регіонального розвитку Львівської області, ГО «Європейський діалог», ГО «Форум розвитку громадянського суспільства» та ГО «SocialBoost» розробив положення про ВГБ, ознайомитися з яким можна за посиланням.

Розміщення, оприлюднення, супровід та голосування за проєкти Всеукраїнського громадського бюджету Львівської області буде здійснюватись на онлайн-платформі https://vgblv.pb.org.ua, яка зараз наповнюється.  

Як розповів т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, ініціатором проєкту може бути громадянин України віком від 18 років, що проживає на території Львівської області, місцеві органи влади, наукові установи та громадські організації, які здійснюють діяльність у межах Львівської області. Проєкти, які будуть подаватися ініціаторами на Всеукраїнський громадський бюджет, повинні відповідати таким вимогам:

- наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проєктної документації та дотримання державних норм і стандартів з енергозбереження для проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт);

- загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) повинна складати понад 5 млн грн, а для інших проєктів – понад 1 млн грн;

- відповідність Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року;

- спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти ВГБ, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів;

- питання реалізації проєкту знаходиться в межах повноважень органів місцевого самоврядування Львівської області;

- наявність співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10% від вартості проєкту;

- завершення реалізації проєкту у поточному році.

Для того, щоб проєкт був допущений до етапу голосування, ініціатори ідеї мають зібрати не менше ніж 20 електронних голосів підтримки.

«Тому ми пропонуємо активним мешканцям області вже зараз готувати свої ідеї для участі у конкурсі, який орієнтовно стартує 15 липня. Про офіційне оголошення початку прийому проєктів на Всеукраїнський громадський бюджет Львівської області та деталі конкурсу громадськість буде поінформовано додатково. Після цього ініціатори проєктів матимуть 30 днів для подання на конкурс своїх ідей», - зазначив Степан Куйбіда.